hbo-scientologia
hbo scientologia
Pozadie dokumentu odhalené

HBO a Scientológia

Vyjadrenie ohľadom dokumentu HBO o Scientológii

Ako Scientológia prehlásila v platenej rubrike novín New York Times zo 16. januára, sloboda prejavu neznamená slobodu publikovať falošné informácie. Viac ako dva roky po tom, čo Alex Gibney, Lawrence Wright a HBO začali tajne pracovať na svojom filme oslavujúcom klamárov, ktorí boli vykázaní zo Scientológie pred viac ako troma desaťročiami, jednostranné podanie je také podlé ako Gibney-ho zdroje.

Scientológia zozbierala zdokumentované dôkazy, ktoré potvrdzujú že ľudia okolo Gibney-ho filmu neustále chŕlia svoje lži a diskreditujúce obinenia týchto krivoprísažníkov potvrdzujú ich status klamárov a profesionálnych anti-Scientológov, ktorí zasvätili svoj život chŕleniu falošných tvrdení. Všetci títo sú zo Scientológie už taký dlhý čas preč, že nemôžu vedieť nič, čo sa v nej v súčasnosti. Napriek tomu Gibney a HBO zablokovali 14 žiadostí Scientológie poskytnúť relevantné informácie k ich tvrdeniam vo filme a tiež odignorovalo 25 jedincov, ktorí sú ochotní priamo osobne prehovoriť o týchto vykonštruovaných údajoch. Do dnešného dňa ani Gibney ani HBO nemôžu poprieť, že neodpovedali ani na jeden z troch desiatok listov od Scientológie, ktorá v nich požadovala možnosť vyjadriť sa alebo opraviť faktické chyby zobrazené vo filme. Scientológia nikdy nepožadovala špeciálne zobchádzanie, išlo jej len o férové zaobchádzanie.

To, že Gibney, ko-producent Lawrence Wright a HBO zámerne skryli relevantné fakty, diskreditujúce ich zdroje informácií, hovorí o ich bigotnej propagande a fámach, ktoré širia ľudom akejkoľvek viery, ktorí neozodpovedajú tomu, čo sami hlásajú. Malo by tiež byť uvedené, že Gibney je filmový tvorca propagandy a nie žurnalista zaujímajúci sa o férové alebo objektívne fakty a celý svoj film založil na knihe autora Wright-a, ktorá sama o sebe obsahuje toľko zdokumentovaných chýb, že ju vydavateľstvá vo Veľkej Británii, Írsku, Kanade a Austrálii odmietli dokonca vydať. Jedným z dôvodom bolo napríklad odhalenie veľkého klamstva, ktoré museli obaja, Wright aj Gibney, ťažko prehltnúť, po tom, ako ho zmietol zo stola sudca Federálneho súdu pred piatimi rokmi. V inom prípade zas HBO a Alex Gibney nečestne a cynicky vsunuli vykonštruovanú lož, ktorú uviedli tajomne ako “si spomínajú”, čo urobili vylúčne s cieľom získať publicitu v bulvárnej tlači.

Na vytvorenie svojej propagandy, Wright aj Gibney, si presne vytipovali vylúčených, zdiskreditovaných bývalých Scientológov. Oboje, pôvodná kniha (vykreslené ako kniha “faktov”) aj súčasný film, obe sú len priehľadné nosítka pre ich pomstu proti všetkým náboženstvám a všetkým ľuďom akejkoľvek viery. Žiadny z diskreditovaných zdrojov nevykreslil Scientológiu ako náboženstvo a zfilmované dôkazy týchto vyvrheľov ukazujú prečo. Milióny prívržencov, ktorí toto náboženstvo reprezentujú, bolo úmyslene odignorovaných.

Scientológia zažila len za posledné desaťročie svoju najväčšiu expanziu, väčšiu než sa posledných 50 rokov dokopy. Jej 11.000 cirkví, misií a spolupracujúcich skupín teraz osvetľujú každú časť zemegule. Len od roku 2004 otvorila Scientológia 40 ideálnych organizácii skrz päť kontinentov. Jej humanitárne a sociálne programy sa dotýkajú životov ľudí v 167 krajinách sveta.

scientologia expanzia hbo

Expanzia Scientológie: Príbeh, ktorý HBO odignorovalo

Pozrite si video tu »

Pre viac informácií o skutočnom príbehu Scientológie a miliónov ľudí, ktorí ju po celej Zemi používajú, prosím navštívte www.scientology.org.


Oficiálne zdroje:

Vyjadrenie Scientológie: http://www.hollywoodreporter.com/scientology-hbo

Dokumenty odhaľujúce tvorcov a pozadie filmu: